• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi12
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret15027297
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

POLİS VATANDAŞI SOKAKTA BÖYLE DÖVDÜ(video)

Samsun'da esnaf, aynı zamanda Tekkeköy Belediyesi AK Parti'li Meclis üyesi 40 yaşındaki Recep Kılıç, tartıştığı trafik polisleri tarafından işyeri önünde dövüldü. Başına telsizle vurulan Kılıç, kanlar içinde kalırken polisler yaralı meclis üyesine biber gazı sıktı. Cadde üzerindeki bir lokantanın güvenlik kameraları tarafından kaydedilen olaydan sonra polisler hakkında suç duyurusunda bulunan Kılıç, "Beni öldüresiye dövdüler" dedi.

Olay, 10 gün önce İlkadım İlçesi 19 Mayıs Mahallesi'nde meydana geldi. Recep Kılıç'ın işyerinin mobilyalarını getiren kamyon, malzelemeleri boşaltmak için ara sokaklardan birinde durdu. Bu sırada işyeri çalışanlarından bir kişi Samsun Emniyet Müdürlüğü'nü arayarak sokakta trafiğin kapanacağını bildirip trafik polislerine bilgi verilmesini istedi. Bir süre sonra gelen polis memurları kamyonların günün belirli saatleri dışında şehir merkezine girmesinin yasak olduğunu ve bunun için izin alınması gerektiğini belirterek, kamyonun kaldırılmasını istedi. Ancak, iddialara göre Recep Kılıç kamyonun şehir merkezine girdiğini cezası varsa yazmasını söyleyerek kendilerine kısa süre vermelerini istedi.

Başlayan tartışma sırasında iddialara göre polislerden birinin Recep Kılıç'a 'Lan' diye hitap ederek, el ve kol hareketi yaptı, hakaret etti. Kılıç da görevli polis memurunun ellerini tutmaya çalışırken yüzüne bir yumruk aldı. Kendisini savunmaya geçince de arkadan gelen iki polis memuru Recep Kılıç'a tekme Tokat saldırdı. Yere düşen Kılıç bir süre çevredeki diğer esnafın araya girmesiyle ayağa kalktı. Ancak bu seferde bir polis memurunun telsiz darbesiyle kafası yarıldı. Çevredekiler ve esnaf kavgayı ayırmaya çalışırken bir polis memuru yaralı ve kanlar içinde kalan Recep Kılıç'a biber gazı sıktı. Sıkılan biber gazından sokakta bulunanlar da etkilendi.

SORUŞTURMA AÇILDI

Bu sırada Kılıç, bir arkadaşının arabasıyla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Meclis Üyesi olan Recep Kılıç'a doktor 10 gün iş göremez raporu verdi. Ardından polis merkezine giden Recep Kılıç, kendisini döven polislerden şikayetçi oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 3 polis memurunun kendisini haksız yere dövdüğünü söyleyen Recep Kılıç, şunları söyledi: "Yeni açtığım iş yerime mobilyalar gelecekti. Kamyon gelmiş. Yanımda çalışan personel de emniyeti arayarak durum hakkında bilgi vererek kısa bir süre trafiği kapatacakları ve yardım etmelerini istemiş. Polis gelince kamyonun kaldırılmasını söylüyor ve ceza yazacağını belirtiyor. Tam bu sırada ben geldim. Durumu anlattım. Ceza yazmasını ancak kısa bir süre malzemeleri indirene kadar bizi idare etmesini istedim. Bu sırada başka bir polis gelip, 'Dağ başımı burası? Bu kamyonun burada ne işi var? Kim çekti bu kamyonu buraya lan?' diye konuşmaya başladı. Ona dönüp derdimi anlatmaya çalışırken bana vurdu. Kendimi korumak için cevap verdim. Bu sırada 3 polis bana tekme Tokat vurdu. Biri telsizle kafama vurdu. Kavgayı ayıranlara ve bana biber gazı sıktılar. Ben kanlar içindeydim. "

POLİSLERDEN ŞİKAYETÇİ OLDU

Kendisinin 10 yıl muhtarlık yaptığını ve Tekkeköy Belediyesi'nde AK Parti'den meclis üyesi olduğunu dile getiren Kılıç, "İnsanlarla nasıl konuşulur biliyorum. Bu tip insanları anlamak zor. Bu kadar canavar ruhlu insanlar bu örgütün içinde nasıl bulunur anlayamıyorum. Benim onlara saldırdığımı ileri sürmüşler, böyle bir şey olmadı. Hepsinden şikayetçi oldum" diye konuştu.

ŞİKAYETÇİ OLUNAN POLİSLERİN 10 GÜNDÜR EVRAKLARI GÖNDERİLMEDİ

Recep Kılıç'ın avukatı olan Serkan Karaduman dosyanın yargıya intikal ettiğini belirtip konuşmakdan kaçınırken, şikayetçi oldukları 3 polis memuru hakkında hazırlık evrakının polis merkezi tarafından 10 gündür hazırlanmadığını ileri sürdü. Avukat Karaduman, görüntü CD'lerinin iyi bir şekilde incelendiğinde olayın net olarak ortaya çıktığını söyleyerek, "Üstünde sarı üniforması olan trafik polisi müvekkilimin üzerine atlıyor, yere düşüyor tekmeliyor buna rağmen kendisi de adli tıptan darp raporu almış. Bunun nasıl olduğunu anlamış değiliz" dedi. Diğer taraftan 3 polis memuru hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldığı belirtildi.

AVUKATIN DA BOYNUNU SIKTI

Öte yandan meclis üyesi Recep Kılıç' ın avukatlığını üslenen Serkan Karaduman da 1 yıl önce de polisler tarafından otomobilini yanlış yere park ettiği için kelepçe takılıp, boynu sıkılarak gözaltına alınmıştı. Avukat Karaduman tarafından suçlanan polis memuru F. P. hakkında da açılan davanın devam ettiği belirtilirken, F. P'nin Recep Kılıç'ın olayında da olduğu ortaya çıktı.

 

Haberler com1994 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ