• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam147
Toplam Ziyaret15027422
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

SERİ CİNAYETLERDE ABDULLAH ÇATLI İZİ.

Abdullah Çatlı’nın kızı Gökçen Çatlı da 11 yıl önce yazdığı kitabında, bu cinayete ilişkin ip uçları vermişti. Faili meçhuller konusunda itiraflarda bulunan özel harekatçı Ayhan Çarkın’ın, son olarak gündeme getirdiği eski milletvekili Alpaslan Pehlivanlı cinayeti yeni bir boyut kazandı. Çarkın, Pehlivanlı’nın katillerinin, Abdullah Çatlı ve özel harekatçılar tarafından öldürüldüğünü öne sürdü.

Abdullah Çatlı’nın kızı Gökçen Çatlı tarafından 2000 yılının Kasım ayında yazılan ‘’Babam Çatlı’’ adlı kitapta da Pehlivanlı cinayetine ilişkin ip uçları yer almıştı. Pehlivanlı’nın, babası Çatlı’nın yakın dostu olduğunu açıklayan Gökçen Çatlı, kitabında cinayete ilişkin de şunları yazmıştı:

‘’Babamın da mert dostu ANAP kurucusu Alpaslan Pehlivanlı öldürülmüştü. Çatlı’nın bu acı gününde “intikamı çetin olacak” diyen de vardı, demekten çekinen de. Pehlivanlı, memleketinin Belediye başkanının seçimlere katılmasına sıcak bakmıyor, yeni isimlere fırsat tanınmasını uygun görüyordu. Başkan ile arasında sert bir konuşma geçmişti. Pehlivanlı’ya saygısızlık ediyordu. Tartışma Pehlivanlı’nın tokat vurmasıyla sonuçlanmıştı. Belediye başkanı, bunu kendine yedirememiş olacak ki ona pusu kurdurmuştu. Olaydan belli bir zaman sonra, kulaktan kulağa "Mert adamın gözü arkada kalmadı" diye dedikodular dolaşmaya başladı. Pehlivanlı'nın katiline dair söylenmiş bir sözdü bu."

SİYASİLERİ İŞARET ETTİ
Özel Harekatçı Ayhan Çarkın önceki gün savcıya verdiği ek ifadesinde ‘’1994'te ANAP'lı Metin Vural'ın öldürüldüğü gün bana, Vural'ın Özel Harekat'a götürüleceği, ANAP'lı Alparslan Pehlivan'ın ölümünden sorumlu olduğu söylendi’’ açıklamasını yapmıştı. Çarkın, ANAP’lı Başkan Metin Vural’ın özel harekatçılar tarafından öldürüldüğünü öne sürdü.

TBMM Adalet Komisyonu Başkanlığı da yapan Pehlivanlı ile Vural arasında 1991 seçimlerinden önce anlaşmazlık çıkmış, Vural, partiden ihraç edilmesinden Pehlivanlı’yı sorumlu tutmuştu. Pehlivanlı, 14 Nisan 1994’te öldürülmüş, bu cinayetten 9 ay sonra da, polis görünümlü ve tepe lambalı bir araca alınan Vural, Keskin ilçesinde öldürülmüştü. Susurluk sanıklarından eski özel harekatçı Oğuz Yorulmaz’ın annesi de, oğlunun Vural’ın öldürülmesi olayında Abdullah Çatlı tarafından kullanıldığını açıklamıştı.

 

haber365.com7205 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ