• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi15
Bugün Toplam75
Toplam Ziyaret15027350
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

VANDA JANDARMA İŞKENCESİ

VAN’IN Başkale ilçesinde üç askerin hayatını kaybettiği PKK saldırısından sonra gözaltına alınan Güroluk Köyü Muhtarı Ali Arslan’ın başına gelmeyen kalmadı

 

 

Van’ın Başkale İlçesi’nde 3 askerin yaşamını yitirmesine neden olan saldırıdan sonra gözaltına alınan ve savcılıkta serbest bırakılan yurttaşlar, darp edildiklerini belirterek, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu. Gözaltından kanlı giysileriyle çıkan ve işkenceyi hastane raporuyla belgeleyen Güroluk Köyü Muhtarı Ali Arslan, “İki gün boyunca işkence yaptılar. Ben suçsuz olduğumu söyleyince köyümü basıp 75 yaşındaki anne ve babamı getirip gözlerimin önünde onları da dövdüler” dedi.

PKK’nın 1 ağustos pazartesi günü Van- Hakkari karayolunda yol güvenliği sağlayan askeri araca saldırıp, üç askeri öldürmesinin ardından bölgede başlatılan operasyonlar sürüyor. Saldırıda kiralık araç kullanan PKK’lıların yakalanması için kırsalda aralıksız operasyon yürütülürken, ilçe merkezinde de gözaltılar yaşandı. Saldırının hemen ardından PKK’lıların beklediği noktaya yakın köylerde oturan bazı vatandaşlar, hatta koyunlarını otlatan bir çoban gözaltına alındı. “PKK’ya yardım ve yataklık” suçlamasıyla gözaltına alınan bu kişilerin tamamı bir süre sonra serbest kaldı, ancak geride inanılmaz işkence iddiaları bıraktı.

 

taraf.com.tr2543 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ