• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam62
Toplam Ziyaret15022896
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

KILIÇDAROĞLUNDAN MHP'YE AĞIR SÖZLER

MHP cephesinden CHP'ye yönelik, 'Gelip yemin etmeleri lazım. Aldıkları yarar yanlış' sözlerine tepki gösteren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP'nin Balyoz tutuklusu vekili Engin Alan'ı hatırlatarak 'Biz arkadaşımız satmayız' dedi.

İŞTE KILIÇDAROĞLU'NUN YEMİN AÇIKLAMASI

CHP bugün iki kritik toplantı yaptı. Önce Myk toplandı. Sonra da Grup Toplantısı yapıldı. Gündem, Meclis'te yemin edip edilmeyeceği idi. CHP, Meclis'e gitme ama yemin etmeme yönünde karar aldı

CHP'nin kararını Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu açıkladı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları:

ERDOĞAN'I VEKİL YAPAN ANLAYIŞLA HAREKET EDİLSİN

Hepinize selam ve saygılarımızı sunuyoruz. Bu sabah Myk üyesi arkadaşlarımızla bir araya geldik. Biraz once de yüce Meclis'te yeni yasama döneminin ilk grup toplantısını yaptık. Myk ve Meclis grubumuz, hukukun üstünlüğünü bir kez daha ortaya koymuştur. Partimiz 2002 yılında nasıl demokrasinin millet iradesinin savunucusu olarak, hakkında yargı kararı bulunduğu için milletvekili olamayacak Başbakan'ın yolunu nasıl açtıysa, bugün de hakkında hiçbir mahkumiyet kararı olmayan arkadaşlarımızın bizlerle aynı masaya oturmalarını istiyoruz.

AF TALEBİMİZ YOK

CHP olarak biz milletvekili seçilmiş hiçbir arkadaşımız için ek bir ayrıcalık veya dokunulmazlık istemiyoruz. Yargılanmasınlar da demiyoruz. Af talebimiz de söz konusu değil. Biz mahkum olmamış, seçilme engeli bulunmayan, savcılıklardan, Ysk'dan milletvekili olabilir diye belge almış, analarının ak sütü gibi temiz oylarla seçilmiş, mazbatalarını almış bütün arkadaşlarımızın yemin etme hakkının gasp edilmesine karşı çıkıyoruz.

KONUŞAN HANGİ ERDOĞAN

Bizim bu duruşumuz milli iradeye saygının gereğidir. Önüne geleni üç satırlık mektupa tutuklayan, ancak tahliye için dokuz sayfa yazı yazan yargı anlayışına 'hayır' diyoruz. Hiç kimsenin adil yargılanma hakkının ihlal edilmemesini istiyoruz. Yakın bir geçmişte demokrasi inancımız nedeniyle, hiçbir AKP yöneticisine veya AKP'liye başka bir aday bulamadınız mı diye sormadan, sayın Erdoğan'a milletvekili ve başbakanlık yolunu açanlar olarak, şimdi başka aday bulamadınız mı diyen Erdoğan'a soruyorum. Konuşan hangi Erdoğan? Milli iradeyi savunan Erdoğan mı? Yoksa milli iradeye karşı çıkan Erdoğan mı?

YEMİN ETMEYECEĞİZ

Demokrasiyi cumhuriyeti insan haklarını savunmayı, korumayı ilke edilmiş CHP'li milletvekilleri olarak, halkın seçtiği milletvekillerinin yemin etmesine izin vermeyenlerin parçası olmayacağız olamayız da. Bu anlayış ilke ve demokrasi inancıyla, yeminleri engellenen milletvekili arkadaşlarımıza, yemin yolu açılmadıkça biz CHP milletvekilleri de yemin etmeyeceğiz.1413 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ