• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi9
Bugün Toplam487
Toplam Ziyaret15027762
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

İstanbul'da jandarma, fuhuş operasyonu yaptı. Ancak basılanlar arasında iki de teğmen çıktı! Bunun üzerine Alay Komunatı Albay, olayı kapattı. Teğmenler serbest kaldı, albayın başı yandı

Kışlaya çapkınlık ateşi düştü! İstanbul'da ekipleri, 12 Haziran Pazar günü gelen bir ihbarla harekete geçti. Telefondaki ses, Silivri-Selimpaşa yolu üzerindeki 3 yıldızlı bir otelde fuhuş yapıldığını ileri sürüyordu. Bunun üzerine Binbaşı Osman Kılıç'ın komutasındaki ekip, otelin yolunu tuttu.
Yapılan baskında gerçekten de yabancı uyruklu kadınların fuhuş yaptığı belirlendi! Buraya kadar herşey alışık olduğumuz türdendi! Ancak kadınlarla birlikte olan erkekler de gözaltına alınınca şok bir durum ortaya çıktı.

TUTANAK TUTULDU AMA...
Kimlik kontrolünde, jandarma personellerinden Teğmen Savaş K. ve Teğmen Kenan Ö.'nün de fuhuş operasyonunda basıldığı anlaşıldı. Yani jandarma, kendi personelini yakalamıştı. Çalışma arkadaşları ne yapacağını bilemezken her 2 teğmen hakkında da tutanak tutuldu. Olay tüm kışlada, kriz oldu! Bunun üzerine devreye, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay girdi. "Olur böyle durumlar" diyen Kurtoğlu'nun, iki teğmeni de serbest bıraktırdığı iddia edildi.

HİÇBİR BİLGİ VERİLMEMİŞ
Fakat skandal, kışla içinde kalmadı.
Olay gittikçe daha da büyüdü ve yetkililerin kulağına gitti. Yapılan araştırmada ise teğmenlerin neden serbest bırakıldığının gerçek nedeni ortaya çıktı! Fuhuş baskınının yapılması için adli mercilerin onayı gerekiyordu! Fakat baskın, onay alınmadan yapılmıştı! Bu nedenle her iki teğmen hakkında da idari soruşturma açılmamış, durum hakkında i mercilere bilgi verilmemişti. Tabii olay ortaya çıkınca teğmenlere hiçbir yaptırım uygulanmadı ama skandalı kapatan Kurmay Albay Hüseyin Kurtoğlu zor durumda kaldı.

İZİNSİZ OLMUYOR
Herhangi bir yerde, herhangi bir operasyon yapılması için güvenlik güçlerinin, adli mercilerden onay alması gerekiyor. Yine askeri kurallara göre, yaşanan durumdan da üst makamların bilgi sahibi olması şartı aranıyor. Aksi halde, bilgi vermeyen ya da onay almadan hareket eden "komutanlar" suçlu sayılıyor! Bu durumda da yine askeri kurallar gereği bir takım cezalar uygulanıyor.


ALPER SANCAR/takvim.com.tr1874 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ