• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam435
Toplam Ziyaret15027710
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

Balyoz darbe planını hazırlayan cunta ekibi, muhtemel bir aksaklık durumunda alınması gereken hukuk tedbirleri de düşünmüş. Ele geçirilen belgeye göre son çare hukuk olarak görülüyor.

Aynı soruşturma kapsamında tutuklanan emekli Albay Hakan Büyük'ün Eskişehir'deki evinde ele geçirilen belgeye göre cunta, 'hukukî önleyici tedbirler' için tamamı askerî hakimlerden oluşan 'mevzuat çalışma grubu' adı altında 5 kişilik bir heyet kurmuş.

Hakan Büyük'ün evinde ele geçirilen flash bellek içerisinde DOSYALARIM/DZ.KK'DAN GELENLER/HUKUK KORUNMASI KALKAN.doc isimli 'Önleyici Hukuki Tedbirler' konulu Donanma Komutanı Oramiral Özden Örnek adına imzaya açılmış belgede, SUGA Harekat Planı ve Dz. KK.'lığının yeniden yapılandırması faaliyetlerinin istenilen seviyeye ulaşmadığı belirtiliyor.

Bu kapsamda, adli ve idari konularda oluşabilecek güçlüklere karşı koruyucu tedbir olarak en kötü senaryo dikkate alınarak planlama yapılacağı kaydediliyor. Mevzuat çalışma grubu altında Hakim Yarbay A. Cengiz Şirin, Hakim Binbaşı Cumhur Eryüksel, Hakim Binbaşı Tanju Ünal, Hakim Yüzbaşı Tülay Delibaş, Hakim Üsteğmen Doğan Uysal'ın isimleri yer alıyor. 5 askeri hakimin görevlendirildiği belgede, "Çalışma grubunca öncelikle her senaryo için alınacak hukuki tedbirler belirlenerek yol haritası tespit edilecek ve müteakiben tüm alt konulara ilişkin detaylı çalışmalar yapılacaktır. Rica ederim." deniliyor.

İÇ TEHDİT ÜZERİNDE ETKİ SAĞLANAMADI!

Belgenin teknik özellikleri incelendiğinde oluşturma ve son kaydetme tarihinin 26 Mart 2003 olduğu tespit edildi. Belgeyi yazanın Onur Uluocak, son kaydedenin ise Cem Gürdeniz olduğu belirlendi. Donanma Komutanı Oramiral Özden Örnek imzalı Mart 2003 tarihli belgede, önleyici ve hukuki tedbirler şu şekilde sıralanıyor: "SUGA Harekat Planı ve Dz. K.K.'lığın yeniden yapılandırılması faaliyetlerinin istenilen seviyeye ulaşmadığı, iç tehdit unsurları üzerindeki etkinin tam olarak sağlanamadığı tespit edilmiştir. Bu kapsamda adli ve idari konularda oluşabilecek güçlüklere karşı, koruyucu tedbir olarak en kötü senaryo dikkate alınarak planlama yapılacaktır. Hazırlanacak en kötü senaryolara yönelik alınması gereken hukuki tedbirlerin tespit edilmesi maksadıyla aşağıdaki çalışma grubu teşkil edilmiştir. Çalışma grubunca öncelikle bir senaryo için alınacak hukuki tedbirler belirlenerek yol haritası tespit edilecek ve müteakiben tüm alt konulara ilişkin detaylı çalışmalar yapılacakt

 

haber365.com980 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ