• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi9
Bugün Toplam443
Toplam Ziyaret15027718
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

Yurt dışından “ölüm cihazı” getiren vurguncular, polis ekiplerini bile şaşırttı

İstanbul’da bir ihbar üzerine yapılan operasyonda, raf ömrü bitmiş gıda ve ilaçların son kullanma tarihlerini yenileyen ölüm cihazı ele geçti. Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğü Kaçakçılık İstihbarat ve Narkotik Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri, cihazla birlikte kaçak olarak yurda sokulan ve son kullanma tarihleri geçmiş çok sayıda gıda ürününe de el koydu.

Barkod basıyor

Şişli’de D.G. isimli bir işyerine yapılan operasyonda son kullanma tarihleri değiştirilen ve sahte barkodla etiketlenen piyasa değeri 45 bin TL olan kek unu, domates çorbası, pişmiş fasulye, makarna, sos, mayonez, şampanya, balzamik sirke ile bir cihaz ele geçirildi. Yapılan incelemede ele geçirilen cihazın, bilgisayar üzerinden yönlendirilerek barkod basılmasını sağladığı tespit edildi. Cihazın yurt dışından getirilen son kullanma tarihi geçmiş gıda ve ürünlerin üstüne yeni tarih basmak için kullanıldığı belirtildi. Cihazla birlikte 25 barkod etiket printer kartuşu, 4 rulo barkod etiketi, bir tarih yazma makinesi ve bu cihazlarla basılmış farklı firmalara ait muhtelif barkod çıktıları ile ürün kodları da ele geçirildi.

Önce solüsyonla siliyorlar

Uzmanlar, ele geçirilen cihazla gıda maddeleri ve ilaç kutuları üstündeki son kullanma tarihlerinin kolaylıkla değiştirilebileceğini belirtti. Şüphelilerin yurt dışından getirdiği son kullanma tarihi geçmiş gıdaları da bu şekilde piyasaya sürdükleri iddia edildi. Bu arada gıda kutularının üstündeki son kullanma tarihinin silinmesi işlemi için kullanılan çok sayıda özel solüsyon maddesi de ele geçirildi. Tarihlerin silinmesi sırasında kutunun içindeki gıda maddesine etki edebileceği belirtilen kimyasal maddenin ölümcül etkisi olabileceği belirtiliyor.

2’nci operasyon İkitelli’de

Gümrük ekiplerinin İkitelli’deki bir ticaret merkezinde iki ayrı iş yerine düzenledikleri başka bir operasyonda ise yurda kaçak yollarla getirilen ve piyasa değeri 102 bin TL olan 29 bin 250 çakmak, 11 bin 760 bıçak, 160 çakmaklı sigara kutusu, 45 katlanıp açılabilen metal cop ele geçirildi. Söz konusu operasyonlara ilişkin iş yeri sahipleri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi.

 

gazetevatan.com.tr1747 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ