• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam433
Toplam Ziyaret15027708
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözünü tutup isitifa etmesi gerektiğini söyledi

CHP İzmir eski milletvekili Canan Artıman, Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözünü tutup isitifa etmesi gerektiğini söyledi

CHP, liderini sorgulamaya başladı. CHP eski lideri Deniz Baykal'ın ekibinden olan İzmir Eski Milletvekili ve eski PM üyesi Canan Arıtman, Kemal Kılıçdaroğlu'nu istifaya çağırdı

CHP eski lideri Deniz Baykal'ın ekibinden olan İzmir Eski Milletvekili ve eski PM üyesi Canan Arıtman, CHP'nin aldığı sonuçtan sonra Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifa etmesi gerektiğini söyledi. Star'da yer alan habere göre, uzmanlar ise CHP'de kısa süre içerisinde liderlik mücadelesinin ve tasfiyelerin başlayacağı görüşünde.

CANAN ARITMAN (CHP İzmir eski milletvekili): "Yazık oldu Türkiye'ye. Çok daha farklı neticeler alabilirdik. Sayın genel başkan, verdiği sözü tutsun. Gereğini yapsın. İstifa etsin. Deniz Baykal bırakmadan 10 gün önce, Kılıçdaroğlu'nun da olduğu PM toplantısında tüm üyelere CHP'nin yüzde 28'i geçtiğini gösteren kapsamlı bir araştırmayı göstermişti. Oyumuz yüzde 28.7 idi. Kılıçdaroğlu seçmene yeterli güveni veremedi. Güneydoğu'da özerklik derseniz, Batı'da Kuva-yi Milliye derseniz olmuyor işte. Halk Erdoğan'a oy veriyor; bu lidere duyulan güvendir. Neden bize oy vermedi? Güvenmediği için. Baykal olsaydı yüzde 35 civarında oy alabilirdik . "

HASAN CEMAL (Gazeteci - Yazar): CHP 2007 seçimlerine göre oyunu 5 puan artırdı. 2009 seçimlerine göre ise 3 puanlık bir artış var. Böyle bakınca bu başarı değil. Yüzde 30'a yaklaşan çıta başarı olarak bekleniyordu. Kılıçdaroğlu'yla birlikte olumlu adımlar atıldı ama geri doğru adımlar da oldu. Kılıçdaroğlu büyük değişim dalgası yaratmadı."

TARHAN ERDEM (KONDA Araştırma Şirketi): CHP içinde yarından (bugün) itibaren tartışma başlar. Teşkilat, Baykal'ın kurduğu bir teşkilattır. Tartışma beklemek çok kötümser bir beklenti değil.1608 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ