• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam448
Toplam Ziyaret15027723
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

12 Eylül 1980 askerî darbesinde tutuklandı ve idamla yargılandığı şehirden milletvekili seçildi.

 

Beşinci sıradan aday gösterilen Özdağ, anayasa değişikliği referandumunda "evet" oyu kullanan eski ülkücüler arasında yer almıştı. Manisa davasında hüküm giyip 5,5 yıl hapis yattıktan sonra merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte siyaset yapan Özdağ, bir süre BBP Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Özdağ, demokratikleşme sürecine katkı sağladığı için AK Parti'yi tercih ettiğini söyledi. 

AK Parti'nin, sadece Türkiye'de değil, dışarıda da meşruiyetini sağlamlaştırdığına dikkat çeken Özdağ, "12 Eylül öncesini yaşamış birisi olarak, o günkü çatışma değil de idealist ortamı özlüyorum. Keşke o gün çatışmasaydık, konuşmayı öğrenebilseydik. Askerî mahkemelerde idamla yargılanırken 'Ya 15 yıl yatarız ya da idam ediliriz' diye düşünüyorduk." dedi.
Darbelerle hesaplaşan AK Parti'nin ileri demokrasi için gerekeni yaptığını belirten Selçuk Özdağ, idamla yargılandığı şehirden aday olmasını ise bir direnmenin ve bir jenerasyonun sabrının başarısı olarak yorumladı.
O jenerasyonu, 78'lileri, şehit ve gazileri, 12 Eylül ortamını yaşayan sağcısı solcusuyla hepsini kucaklayacağını söyleyen Özdağ, "Bir daha darbeler olmaması için Parlamento'da değişikliğe destek vereceğim." şeklinde konuştu. 5. sırada yer alan Özdağ, partisinden yüksek oy oranıyla milletvekili seçilmeyi başardı.


CİHAN
2063 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ