• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam66
Toplam Ziyaret15022900
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

Türkiye, son yılların en büyük hukuk ayıbını nihayet alnından siliyor. 39.5 yıl ceza almalarına rağmen dosyaları rafa kalkan Şemdinli’nin “iyi çocukları” şimdi hapiste

Şemdinli olaylarında yargılanan ancak serbest bırakılan PKK itirafçısı Veysel Ateş, dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt’ın “İyi çocuktur” dediği astsubaylar Ali Kaya ve Özcan İldeniz, haklarındaki tutuklama kararının ardından cezaevine konuldular.

Hakkâri’nin Şemdinli İlçesi’nde Seferi Yılmaz’a ait Umut Kitabevi’nin bombalanması olayı ile ilgili açılan davada Van 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce sanık astsubaylar Ali Kaya, Özcan İldeniz ve itirafçı Veysel Ateş hakkında önceki gün tutuklama kararı verildi. Kaya Muğla’da, İldeniz Aydın’da, itirafçı Ateş ise Sakarya’da yakalandı. Gözaltındaki üç kişi Van Ferit Melen Havalimanı’nda polisler tarafından teslim alındı. Ateş, İldeniz ve Kaya, Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerin ardından hastaneye götürülerek muayene edildi. Ardından Van Adliyesi’ne getirilen Kaya, İldeniz ve Ateş kararın yüzlerine okunmasının ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

taraf.com.tr1156 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ