• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam444
Toplam Ziyaret15027719
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

Firmanın sahibi paraları toplarken, üyleler arasından kura çektirip bir kısmını umreye götürdü. Ancak ....

Çayırova İlçesi’ndeki bir toplu konut firması tarafından dolandırıldığını öne yaklaşık 1150 kişiden bir bölümü zorla belediye binasına girmek istedi.

Çayırova ile Gebze İlçesi’ndeki bir inşaat firması 3 yıl önce kooperatif sistemiyle konut yapacağı vaadiyle 1150 kişiden para topladı.

Firmanın sahibi paraları toplarken, üyleler arasından kura çektirip bir kısmını umreye götürdü. Ancak firmaya 10-50 bin TL ödeyen ortaklar, ruhsatsız olduğu anlaşılan ve kaba inşaatı tamamlanmak üzere olan 2 binanın belediye tarafından yıkılması, firma yetkililerinin de kapıya kilit vurup ortadan kaybolmasıyla şok oldu.

Daha önce firma yetkililerinin bulunamaması nedeniyle inşaat çatılarına çıkıp, firmanın kapalı olan merkezini tahrip eden mağdurlar, bugün de Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş ile konuşmak istedi. 10 günden bu yana hasta olan Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, slogan atıp, belediye kapısı önünde oturma eylemi başlatmak isteyen mağdurların ısrarı üzerine hasta yatağından kalkıp belediye binasına gelmek zorunda kaldı. Burada mağdurlarla konuşan Başkan Akbaş, "Dini duygularınızı istismar eden kişiler tarafından dolandırıldınız. Ben kimseye, ’Gidin orada arsa alın’ demedim. Bizden görüş almak isteyenler oldu. Onlara gerekli açıklamaları yapıp bilgilendirdik. Çözüm yeriniz Çayırova Belediyesi değil" dedi.

'BURADAN ARSA ALMAK CENNETİN KAPILARINI ARALAMAKTIR' DEDİLER

Bazı mağdurlar firma yetkililerinin kendilerine dini duygularla yaklaştığını, "Buradan arsa almak cennetin kapılarını aralamaktır, ben Ebubekir’in soyundan geldim" diyerek kendilerini kandırdıklarınıanlattı. Bazı üyelerin göz boyamak için umreye götürdüğünü anlatan mağdurlar, dolandırıcılıkla suçladıkları firma yetkililerinin bulunmasını istedi.

 1773 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ