• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam79
Toplam Ziyaret15022913
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

Çankrı'daki mitingde konuşan Başbakan Erdoğan neden ağladı

Başbakan Erdoğan, seçime 6 gün kala bugünkü tek mitingi olan Çankırı’da konuştu.

Erdoğan, son seçimlerde 3 milletvekilinden 1’ini kaptırdığı ve yerel seçimlerde AK Parti’ye en çok yaklaşan MHP’yi hedef aldı.

Takım tutar gibi parti tutulmamasını isteyen, ideoloji siyasetine değil hizmet siyasetine oy verilmesi çağrısında bulanan Erdoğan, Çankırı’nın su sorununu giderdiklerini belirtti ve Yeşilyurt köyündeki Ayşe ninenin hikayesi karşısında gözyaşlarını tutamadığını söyledi.

geldim" diyen Erdoğan, iktidarı MHP ile 'CHP’nin yavrusu' DSP’den devraldıklarını ve o dönemde ne yapıldığını sordu.

"Hizmet edeni başımızın üstüne koyalım ama yapmayana ‘sen Çankırı’ya ne verdin, söyle bakalım?’ diye soralım" diyen Başbakan, konuyu 2010’da sona erdirdiklerini söylediği su sorununa getirdi:

"Onların söyleyecekleri bir şey yok. Su sorunu yıllar yılı sıkıntı değil miydi? Bu konuda yaptıklarımız sizi ne kadar memnun ettiyse bizi de o kadar memnun etti. Musluktan tıs sesi geliyordu ve iktidarda MHP ile CHP’nin yavrusu DSP vardı. 2010’da memba

kalitesinde suyu Çankırı’ya getirdik mi, hayırlı olsun.

AYŞE NİNE AĞLATTI

Merkeze bağlı Yeşilyıurt köyünden 75 yaşındaki Ayşe ninenin sevincini anlattılar bana. Köye tarihinde ilk kez su gelmiş. Ayşe nine günlerce mezarlığa gitmiş ve ‘kalkın, köyümüze su geldi’ diye sevincini aktarmış. Çok içlendim ve ağladım. ‘Ayşe nineye bu sevinci yaşattık ya bundan ötesi olamaz, Rabbim sana hamdolsun’ dedim."

"YETKİ, KARAR, MÜHÜR SİZDE"

12 Haziran’da karar verileceğini söyleyen Erdoğan, "Yetki, karar, mühür sizin elinizde. İnanıyorum ki seçimde Çankırı bir kez daha hizmet siyaseti diyecek" dedi ve şunları söyledi:

"Çankırı 12 Haziran’da bir kez daha demokrasi, özgürlük, büyük Türkiye diyecek. Çankırı nasıl 12 Eylül’de statüko partilerine, çetelerin işbirlikçilerine gereken cevabı verdiyse 12 Haziran’da da verecek."
haber365.com


1539 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ