• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/semskiasireti
  • https://www.twitter.com/semski_asireti

SONSUZA KADAR BARIŞ, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN EL ELE

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi16
Bugün Toplam495
Toplam Ziyaret15027770
ŞEMS KİMDİR
ŞEMSKANLILARIN TARİHİ
BÜYÜKLERİMİZ
DRAMATİK HAYATLAR
SİTEMİZİ BEĞENİN
Saat
Title of the document

1

BURSAnın İnegöl İlçesinde içinde gençleştiren mineraller taşıyan yeni bir su kaynağı bulundu..

Bursa Valisi Şahabettin Harput, İnegöl Kaymakamı Durmuş Gencer, İl Özel İdare Genel Sekreteri Kemal Demirel ve Bursa Jeotermal A.Ş. Genel Müdürü Hasan Aydın, İnegöl İlçesi Hamidiye Köyü’nde su kaynağını inceledi.

Harput, bölgenin sıcak ve soğuk suyun bir arada bulunduğu bir yer olduğunu söyledi. Harput, "Bunlar arasında 10 metre mesafe bulunuyor. Yeşilin bütün tonlarının burada cömertçe sergilendiğini görüyoruz. Allah’ın verdiği bu güzellikleri aklımızla bilimi ve teknolojiyi kullanarak buradaki güzellikleri insanlarımızın hizmetine sunmak istiyoruz" dedi.

Özellikle son yıllarda termal konusunda Bursa’da büyük hareket başlattıklarını ifade eden Vali Harput, insanların son yıllarda sağlıklı yaşlanma, genç ve dinç kalması konusunun dünyanın bir numaralı gündemini oluşturduğunu söyledi. Harput, "Şu anda bu suyumuzun son değerlerine baktığımızda Bursa’nın Kükürtlü Bölgesi’ndeki su ile eşdeğer özelliğe sahip olduğunu görüyoruz. Burada çıkan suyun diğer kaynaklara göre gençleştirici mineraller taşıdığını da ayrıca belirtmek istiyorum. Bu çıkan sonuçlar burasının ayrı bir değerinin olduğunu ortaya koymakta. Valilik olarak İl Özel İdaresi’nin imkanlarını da kullanarak, suyun bütün Türkiye’nin hizmetine sunacak şekilde değerlendirilmesi için bu sene bir hareket başlatmayı planlıyoruz. Böylece bölgemizdeki bu güzelliğin her yönüyle herkesin yararlanmasını sağlayacak ve bu güzelliği herkesle paylaşacağız" diye konuştu.
haber365.com


1902 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
.

H.Abdurrahman KEDALİ
(Bilgi, Sayfası)
DÜŞÜNDÜREN MİZAH KÖŞESİ
ŞAİR VE YAZARLAR KÖŞESİ
Site Haritası
FIKRA KÖŞESİ